Czy kawa to dobry napój do walki ze zbędnymi kilogramami? Z całą pewnością tak! Zawarta w niej kofeina pobudza twój metabolizm, a ty szybciej trawisz spożyte produkty. Masz też więcej energii, która z kolei zachęca cię do ruszenia się z miejsca i wykonania chociażby półgodzinnego treningu. Solidną porcją kawy możesz też zastąpić swój pierwszy posiłek w ciągu dnia, by już przy pomocy dietetycznego śniadania zacząć walczyć ze zbędnym tłuszczykiem. W roli tego dania wystąpi tzw. kawa kuloodporna. Pewnie już kiedyś o niej słyszałaś.

Kawa odchudzająca ma za zadanie zastąpić twój pierwszy posiłek w ciągu dnia. Rezygnujesz więc z klasycznego śniadanka, a pijesz wyłącznie kofeinowy napój. Nie martw się jednak tym, że nie zdołasz się nim nasycić. Kawa odchudzająca nie jest wbrew pozorom zwykłą małą czarną bez mleka i śmietanki, gdyż bliżej jej do energetycznego szejka, który tak naprawdę zawiera całkiem sporo kalorii. Przejdźmy już do wykonania. Do stworzenia takiej odchudzającej, kuloodpornej kawy będziesz potrzebować swojej ulubionej mieszanki ziaren, oleju kokosowego, masła klarowanego, masła orzechowego i ewentualnie odżywki białkowej. Ostatni produkt możesz pominąć, ale jeśli zależy ci na wzmacnianiu siły mięśni, koniecznie powinnaś go dodać. W końcu odżywka białkowa charakteryzuje się wysoką zawartością protein. Ma też przy tym korzystny profil aminokwasów, którego brakuje wielu produktom spożywczym.

90% smaku kawy znajduje się w wodzie

Od razu bierz się do roboty. Taka kawa kuloodporna zajmie ci najwyżej dziesięć minut. Najpierw zaparz więc zwykłą kawę i zalej ją szklanką letniej wody. Następnie dodaj do nie łyżeczkę masła orzechowego, sporą łyżkę oleju kokosowego i taką samą ilość masła klarowanego. Wszystko dokładnie wymieszaj. Jeżeli widzisz gdzieniegdzie grudki, możesz zmiksować taką masę mikserem albo ręcznym blenderem. Kawa odchudzająca będzie mieć jeszcze ciekawszy smak, gdy dodasz do niej porcję odżywki białkowej rozpuszczoną w niewielkiej ilości wody. Takim kofeinowym śniadaniem na pewno się najesz. A przy okazji wspomożesz odchudzanie.