Usuwanie plam z kawy na tkaninach nie jest takie trudne, sprawa komplikuje się, jeśli pozostawimy je na długi czas do wyschnięcia. Osobiście wolę używać produktów gotowych przygotowanych do tego celu. Ale są również inne domowe sposoby na wyczyszczenie tych plam po kawie.

Jak usunąć plamy z kawy z ubrań za pomocą odplamiacza?

Należy zawsze postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na produkcie. Może również być wyraźnie zaznaczone, że nie należy go używać do niektórych tkanin. Zalecam założenie rękawiczek, ponieważ może on zranić skórę, zwłaszcza jeśli masz ranę. Polecam również przetestowanie na tkaninie, w miejscu gdzie nie widać, czy produkt uszkodzi ubranie.

Aby przygotować ubranie, dobrze jest najpierw namoczyć je w ciepłej wodzie z detergentem na 30 minut, aby się rozluźniło, a także aby odplamiacz nie spalił tkaniny.

Właściwości kawy

Jak usunąć plamy z kawy z ubrań za pomocą mydła?

1. Podgrzej wodę, upewnij się, że jest letnia. Uważaj, żeby nie przesadzić z temperaturą i nie dopuść do zagotowania.

2. Rozciągnij kaninę w zlewie / wannie po każdej stronie umieszczamy coś ciężkiego, aby utrzymać rozciągniętą tkaninę. Na przykład, pojemnik pełen mydła do prania lub kilka butelek wody.

3. Teraz, gdy masz wolne ręce. Polej plamę ciepłą wodą, stopniowo. Woda będzie penetrować i przechodzić przez tkaninę. Robimy to przez kilka sekund – 20 sekund jest w porządku. Teraz plama będzie bardzo rozcieńczona.

4. Umieść kilka kropli mydła do prania lub kostkę białego mydła na tkaninie. Rozetrzyj do uzyskania piany.

5. Ponownie przepuść wodę jak w kroku 3, a następnie wypierz tkaninę w pralce.

Jak szybko usunąć plamy z kawy? Jeśli nie ma cię w domu

Jesteś w kawiarni i masz plamy po kawie. Możesz zapytać w kawiarni czy obsługa ma odplamiać, który mógłby ci pomóc. Jeśli nie:

Prosimy o biały ocet, ten bezbarwny, który wygląda jak woda. Rozcieńczamy go z wodą i nakładamy na plamę, może usunie całą plamę, a jeśli nie, to będzie niezaschnięta i gotowa do czyszczenia w domu.